sv

Organisation

Beställare av BLC

Stockholms stad är beställare av bygglogistikcentret för Norra Djurgårdsstaden. 

Fredrik Bergman
Genomförandeprojektchef Norra Djurgårdsstaden

fredrik.bergman@stockholm.se

GENOMFÖRANDEORGANISATION

Platschef 
Per Bramfalk
072-571 18 99 | per.bramfalk@nobolog.se

Kundcenterledare
Angelica Bohm
073-982 37 15 | angelica.bohm@nobolog.se

Kontakta oss på: blc@ndslogistik.se | 08-122 130 00

Etappsamordnare
Michael Wallén
070-009 84 88 | michael.wallen@nobolog.se

Etappsamordnare
Jens Lundquist
070-205 24 79 | jens.lundquist@wiklunds.se

Etappsamordnare
Milan Avramovic
076-143 63 95 | milan.avramovic@wiklunds.se

Etappsamordnare
Peter Vindby
070-495 90 05 | peter.vindby@nobolog.se

Samordnande etappsamordnare
Håkan Bjurefors
073-515 44 76  | hakan.bjurefors@wiklunds.se

 

Transport, lager och maskinpool
Wiklunds Åkeri AB
Kontaktperson: Christian Wall
076-143 77 51 | christian.wall@wiklunds.se

Samordnad avfallshantering
Wiklunds Åkeri AB
Kontaktperson: Christian Wall
076-143 77 51 | christian.wall@wiklunds.se

Grindar / Leveransplaneringsverktyg
Wellsec AB
Kontaktperson: Patrik Hällström
072-857 54 00 | patrik@wellsec.se

 
 
 
/